FAQ studio

Kilka słów o studiu…
Studio znajduje się przy ul. Piotra Skargi 12, w dużym niebieskim pawilonie handlowo usługowym tuż przy rynku „Górniak”, na 1 piętrze. Przed budynkiem jest duży parking, więc nie ma problemu z parkowaniem auta.
W studiu jest ciepło (ok 23-25 stopni), a w razie potrzeby posiadamy termowentylator, którym można w kilka chwil dodatkowo dogrzać pomieszczenie (np. w przypadku sesji noworodkowych).
Można także spokojnie karmić dziecko. Mamy kanapę, pufy i stolik, a także chusteczki nawilżane i podkłady w razie potrzeby.
Mamy sporą ilość ubranek i akcesoriów dla dzieci w wieku 0-2 latka. A także rekwizyty, kosze, skrzynie, maskotki, kwiaty, samochodziki i inne, które chętnie wykorzystamy podczas sesji.
Podczas jesienno-zimowych dni prosimy o zmianę obuwia lub jego wytarcie przed wejściem.
Na tła nie wchodzimy w obuwiu, poza eleganckimi butami (z czystymi podeszwami).
Ubranka, przebrania i kocyki są wyprane w proszku przeznaczonym dla dzieci.

 

Czy mogę wybrać konkretne tło/stylizację, która była pokazana na stronie?
Oczywiście. Proszę o tym poinformować przed sesją. Jeśli dane tło czy stylizacja przez nas wybrana nie podoba się Państwu, prosimy wspomnieć o tym przed rozpoczęciem zdjęć. Zmienimy ją i wybierzemy inną.

 

Co mam zabrać na sesję dziecięcą?
» Niezbędne przybory higieniczne dla dziecka (pieluszki, chusteczki, podkłady), jedzenie w razie potrzeby.
» Ulubioną maskotkę czy zabawkę dziecka.
» Ładne ubranka (szczególnie dla dzieci powyżej 2 roku życia, dla młodszych niekoniecznie), niezbyt wzorzyste.
» Mile widziane obuwie na zmianę w miesiącach jesienno-zimowych..

 

Kiedy należy rezerwować termin sesji?
W przypadku reportaży czy sesji okolicznościowych (np. chrzest czy komunia) najlepiej kilka tygodni lub nawet miesięcy wcześniej. Wtedy jest większa szansa, że termin będzie wolny. Jednak zawsze można pytać także w krótszym terminie, być może nie został zajęty. Ostateczna rezerwacja terminu następuję po podpisaniu umowy i wpłacie zaliczki. W przypadku sesji w tygodniu wystarczy kilka dni wcześniej.

 

Najlepszy moment na sesje noworodkowe i ciążowe.
Na sesje ciążowe najlepiej umawiać się ok 8 miesiąca ciąży, kiedy brzuszek jest już odpowiednio duży. Na noworodkowe między 5 a 14 dniem życia dziecka.

 

Ile dostajemy zdjęć z sesji, czy są to zdjęcia obrobione?
Ilość zdjęć z sesji zależy od wybranego pakietu, można zapoznać się z nimi w zakładce cennik. Można wybrać większą ilość zdjęć, ceny za dodatkowe ujęcia podane są także w zakładce cennik. Wszystkie wybrane przez Państwa zdjęcia poddane są obróbce graficznej, a także retuszowi w miarę potrzeby. Nie oddajemy zdjęć nieobrobionych. Wyłącznie te wybrane i opłacone przez klienta oraz odpowiednio przez nas przygotowane.

 

Płatność.
Płatność za sesję należy wykonać tego samego dnia, przed lub po sesji. W przypadku zamawiania dodatkowych ujęć, wykraczających poza pakiet, reszta opłaty uiszczana jest w dniu odbierania zdjęć przez klienta.

 

Publikacja zdjęć.
Klient może wyrazić zgodę na publikację zdjęć, ale nie musi. Przed sesją wypełnia umowę, w której pisemnie o tym decyduje. W przypadku wyrażenia zgody na publikację zdjęć klient otrzyma od nas bonus

 

Ile osób może przyjść na sesję?
Prosimy, aby osoby nie biorące udziału w sesji nie towarzyszyły maluchowi podczas zdjęć, czyli np. ciocie, babcie, koleżanki rodziców itd. 🙂 Ponieważ zbyt duża ilość osób będzie niepotrzebnie rozpraszać małego modela. Niezbędny jest oczywiście rodzic/rodzice. Zapraszamy także rodzeństwo. Wyjątkiem są sesje okolicznościowe typu chrzest, jeśli rodzice chcą, by dziecko miało zdjęcia np. z chrzestnymi, czy sesje okazjonalne np. z okazji dnia babci/dziadka itd. Prosimy o ustalenie tego przed sesją, najlepiej podczas rezerwacji terminu.

 

Ile mamy czekać na odbiór zdjęć?
Od momentu wybrania przez Państwa ujęć maksymalnie 30 dni, jednak zazwyczaj ten termin będzie krótszy tj. ok 1-2 tygodnie.

 

Czy możemy wybrać inną opcję zamiast odbitek w pudełeczku?
Oczywiście. Mogę zaproponować fotoksiążkę w cenie 80 zł lub album z odbitkami (cena zależna od ilości zdjęć, od 70 zł).

 

Czy mogę zamówić sesję na prezent?
Oczywiście, że tak. Prosimy o taką informację, wtedy przygotujemy odpowiednie zaproszenie na sesję.

 

Uwagi nt dziecka
Jeśli dziecko jest na coś uczulone, na coś szczególnie wrażliwe, czegoś nie lubi, czegoś się boi itd, a co może mieć miejsce podczas sesji, prosimy o taką informację. Zależy nam na komforcie, miłej atmosferze i pozytywnych wrażeniach 🙂

 

Zapraszamy na sesje! 🙂